Angiolog

Lekarz medycyny Jacek Czyczerski, specjalista angiolog – zakres usług:

  • USG tętnic i żył kończyn dolnych
  • USG tętnic dogłowowych
  • Wydawanie orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu dla dzieci
  • Laserowe usuwanie żylaków (dotychczas ponad 2000 wykonanych zabiegów wewnątrznaczyniowego laserowego leczenia żylaków)
  • Skleroterapia żył siatkowych
  • Laseroterapia teleangiektazji
  • Leczenie przewlekłych owrzodzeń kończyn dolnych

Laserowe usuwanie żylaków – EVLT LASERM O DŁUGOŚCI FALI 1472NM

Laserowe wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków jest nowoczesną alternatywą dla klasycznych operacji żylaków wykonywanych ciągle w polskich szpitalach. W większości krajów zachodniej Europy i w Ameryce Północnej zdecydowana większość pacjentów leczona jest w nowoczesny sposób za pomocą lasera.

Istnieje kilka technik małoinwazyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych (min. laser, fale radiowe, para wodna) ale procedura laserowa ma największą skuteczność i trwałość oraz daje najlepszą precyzję zamykania naczyń. Pacjent po zabiegu w naszym ośrodku pozostaje w rocznej obserwacji (bez dodatkowych kosztów) celem monitorowania efektów leczenia. W razie potrzeby, dla lepszego efektu kosmetycznego, terapię możemy uzupełnić o skleroterapię lub leczenie laserem przezskórnym – daje to kompleksowe zaopatrzenie bez konieczności zgłaszania się do innych gabinetów.

Zachęcamy do konsultacji u angiologa, doktora Jacka Czyczerskiego w celu zaplanowania procesu leczenia oraz ewentualnego umówienia terminu zabiegu. Numer rejestracji – 514 404 141 – linia aktywna przez 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00. W przypadku dodatkowych pytań przed konsultacją prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 505 013 335 w poniedziałki i środy w godzinach 15:00-18:00 (jest to numer prywatny – w razie braku możliwości odebrania oddzwonimy do Państwa).

Opis procedury:

Śródżylne leczenie laserowe działa poprzez termiczne zniszczenie naczynia żylnego. Energia laserowa z lasera jest dostarczana do pożądanej lokalizacji wewnątrz żyły przez nieosłonięty światłowód laserowy. W naszym ośrodku do zabiegów używamy najskuteczniejszych jednorazowych światłowodów radialych, które pozwalają zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Gdy laser zostaje uruchomiany, dostarcza energią cieplną do krwi i ściany naczynia żylnego, powodując nieodwracalne miejscowe uszkodzenie tkanki żylnej.

Laser jest wielokrotnie włączany, gdy światłowód laserowy jest stopniowo wycofywany wzdłuż biegu żyły do chwili, gdy całe naczynie zostanie poddane zabiegowi.

Permanentna okluzja, czyli zamknięcie żyły, spowodowana jest termicznym urazem całego naczynia.

Zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym.

Wszystkie zabiegu w naszym ośrodku wykonywane są przy pomocy włókien laserowych jednorazowych najnowszej generacji. 

Podczas zabiegu stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Podczas terapii nie są konieczne ogólne metody znieczulenia, przez co osiągamy mniejsze  ryzyko powikłań. Pacjent po zabiegu jest w pełni mobilny, często może wracać niezwłocznie  do wykonywania czynności zawodowych.

Pacjenci do zabiegu kwalifikowani są na podstawie badania i wcześniejszej wizyty u lekarza angiologa.

Czas zabiegu około 2-3 godz.

Powrót do codziennej aktywności zajmuje 1-2 dni.

Idąc na zabieg prosimy o ubranie luźnych spodni ze względu na pończochy uciskowe zakładane po zabiegu oraz zabranie ze sobą bielizny na zmianę.

Koszt zabiegu (w tym pończochy uciskowe, leki do zabiegu, kontrola USG po zabiegu, roczna ocena skuteczności leczenia):

– 1 kończyna dolna – 3400 PLN

– 2 kończyny dolne – 4400 PLN